Jak zacząć treningi? - Instytut Pilates
jak zaczac pilates jak zaczac cwiczyc
Nowy klient
Home / Nowy klient
Nowy klient
Home / Nowy klient

Motywacja pomoże Ci zacząć, rezultaty spowodują, że będziesz kontynuowaćZdecydowałeś spróbować Pilatesu w najlepszym studio we Wrocławiu- to twój pierwszy krok ku lepszemu “Ty”. Teraz już tylko dwa kroki więcej, abyśmy mogli pomóc Ci w osiągnięciu zdrowego ciała:

  • Załóż konto w Instytucie Pilates.
  • Zarezerwuj wstępną konsultację
  • Jeśli wiesz czego potrzebujesz
  • Rozpocznij pilatesową przygodę wg grafiku
Potrzebujesz pomocy w decyzji ? Nie jesteś pewien, czy pilates jest odpowiedni przy twoim stanie zdrowia ? Zapytaj Magdy Mocek - tel. 513 536 391 lub magdamocek@instytutpilates.pl
Zapisy na kursy dla początkujących
Potrzebujesz pomocy w decyzji ? Nie jesteś pewien, czy pilates jest odpowiedni przy twoim stanie zdrowia ? Zapytaj Magdy Mocek - tel. 513 536 391 lub magdamocek@instytutpilates.pl
Zapisy na krusy dla początkujących


Dogodne dwie lokalizacje.

Studio Pilates Zachód ( Fabryczna- Stabłowice) i Studio Pilates Centrum ( Krzyki- Stare Miasto)
Studio Pilates Zachód ( Fabryczna- Stabłowice)
i Studio Pilates Centrum ( Krzyki- Stare Miasto)

    INSTYTUT PILATES to klucz do Twojego zdrowia i aktywności fizycznej. Nasze miejsce to jedyne studio w Polsce na bazie STOTT PILATES®. Założycielką jest Magdalena Mocek mgr Rehabilitacji Ruchowej, w pełni certyfikowana w USA instruktorka Pilatesu i Pilatesu Rehabilitacyjnego metody STOTT PILATES® oraz Total Barre™.
    Nasi klienci to osoby pragnące polepszyć swoją sprawność fizyczną w szerokim spektrum od rehabilitacji pourazowej do wzmocnienia narządu ruchu chcąc zapobiec kontuzjom. Osoby ćwiczące Pilates to między innymi: sportowcy, tancerze, seniorzy, osoby ze skoliozami, osoby z problemami kręgosłupa, kobiety przed/po mastektomii i rekonstrukcji piersi oraz klienci dbający o zdrową i atrakcyjną sylwetkę,     Ponad 500 ćwiczeń na macie, z przyborami i na specjalistycznym sprzęcie służą jako narzędzia do osiągnięcia zamierzonego celu.
Pilates dla początkujących ( do 5 osób w grupie)

Okresowo oferujemy kurs wprowadzający, w którym uczymy od podstaw prawidłowego ruchu. 5 zasad pilatesu, które posłużą we wszystkich zajęciach w studio i w życiu codziennym. Zapoznasz się z pilatesowymi przyborami i super-sprzęcie jakimi są reformer, wieża i krzesło. Po sesji 12 zajęć można kontynuować w dowolnej grupie z naszej bogatej oferty.


Opis sesji pilates dla początkujących1 zajęcia:
dogłębne i wyczerpujące, teoria z praktyką, informacje o prawidłowym oddychaniu w czasie ćwiczeń i w życiu codziennym, ustawienie głowy, łopatek, klatki piersiowej i miednicy; izolowanie grup mięśniowych, aby nie przeciążać kręgosłupa, trenowanie napinania dna miednicy i mięśnia poprzecznego. Zapoznanie się z podstawowymi ćwiczeniami rozgrzewającymi. Zapoznanie się z Magdą Mocek i naszym studio.

2 zajęcia:
rozgrzewka na matach, podstawowe ćwiczenia pilates na matach, podstawowe ćwiczenia na reformerach.

3 zajęcia:
rozgrzewka na matach, ćwiczenia na beczkach, ćwiczenia na reformerach.

4 zajęcia:
rozgrzewka pilates na wałkach, ćwiczenia na reformerach.

5 zajęcia:
pilates na matach z kołami, ćwiczenia pilates na wieżach

6 zajęcia:
pilates na wieżach

7 zajęcia:
pilates na klinach i na reformerach

8 zajęcia:
pilates na korektorach kręgosłupa i na reformerach

9 zajęcia:
pilates z piłkami i na reformerach

10 zajęcia:
pilates z taśmami i na krzesłach

11 zajęcia:
pilates na matach z przyborami

12 zajęcia:
pilates na reformerachJAK SZYBKO ZOBACZĘ EFEKTY PILATES?

Joseph Pilates powiedział:

poczujesz się lepiej po 10 lekcji, będziesz wyglądać lepiej po 20 lekcji i będziesz mieć nowe ciało po 30 lekcji


Wielu uczestników potwierdza te słowa, a wielu odczuwa efekty już po pierwszych zajęciach. Najważniejsze jest, że czują się lepiej, co sprawia ze wracają na kolejne lekcje. Pilates wzmacnia mięsnie, które utrzymują kręgosłup i stawy. Poprzez lepsze ukrwienie, następuje uelastycznienie i wzrost masy mięśniowej, za czym idzie zniwelowanie bólu kręgosłupa, kolan i innych stawów. Ciało się wysmukla, a ruchy staja się bardziej precyzyjne za czym idzie poprawa sylwetki.KTÓRE ZAJĘCIA WYBRAĆ?

Instytut Pilates oferuje sesje prywatne, duety i klasy grupowe. Wszystkie zajęcia Pilates trwają 55 minut (wyjątki będą zaznaczane). Lekcje prywatne są dla osób, które chcą odbywać trening personalny, duety to semi-prywatne dla dwojga przyjaciół lub pary- terminy są ustalane bezpośrednio z Instytutem Pilates na życzenie. Zajęcia grupowe oferowane są codziennie w porze porannej i popołudniowej. Liczba uczestników jest limitowana, więc zapisy muszą odbywać się z wyprzedzeniem, Każda nowa osoba musi odbyć sesję Pilates dla początkujących lub trening personalny, taka forma pozwala nam na zwiększenie bezpieczeństwa dla klientów i utrzymanie jednolitego poziomu klas grupowych.W CO SIĘ UBRAĆ?

Niekrępujące ubranie w miarę przylegające do ciała, aby instruktor widział jakość wykonywanych ćwiczeń i celnie udzielił ewentualnej korekty. Leginsy i dopasowany podkoszulek są ubierane przez większość osób. Skarpety ( najlepiej antypoślizgowe) są wymagane. Nasze studio Pilates jest wyposażone w maty i wszystkie potrzebne akcesoria, ale jeśli klient sobie życzy, może przynieść własna matę i ręcznik.


GRATULACJE !
Teraz jesteś wytrenowany, wyćwiczony, poznałeś tajniki pilatesowego studio i wiesz czego chcesz dalej.
GRATULACJE !
Teraz jesteś wytrenowany, wyćwiczony, poznałeś tajniki pilatesowego studio i wiesz czego chcesz dalej.
Pilates rehabilitacyjny indywidualny.

Dedykowany m.in. dla klientów po przebytych kontuzjach, po operacji kręgosłupa, z bólami stawów, z rwą kulszową, po udarach, przed i po wymianie stawu kolanowego lub biodrowego. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.Pilates indywidualny.

Dla klientów którzy nie mogą lub nie chcą brać udziału w zajęciach grupowych.Pilates grupowy.

  • SESJA 12 -2 x tygodniowo przez 6 tygodni rezerwacja na cały cykl ( 1 x mata, 1 x reformer)
  • SESJA 18 - 3 x tygodniowo przez 6 tygodni rezerwacja na cały cykl ( 1 x mata, 1 x reformer, 1 x barre lub joga lub pilates w podwieszeniu lub gimnastyka powięziowa ( rodzaj i kolejność dowolna)
  • KARNET 10 – wejście na 10 zajęć, ważne 3 miesiące od dnia zakupu, rezerwacja wg potrzeb klienta
  • WEJŚCIE jednorazowe