Zdrowy kręgosłup Wrocław - Pilates rehabilitacyjny | InstytutPilates.pl
Pilates rehabilitacyjny
Home / Pilates rehabilitacyjny
Pilates rehabilitacyjny
Home / Pilates rehabilitacyjny
.

Pilates rehabilitacyjny


Pilates "Zdrowy Kręgosłup"

Pilates na matach, sprzęcie i z przyborami. Wszystko ku wzmocnieniu gorsetu mięśniowego, którego rolą jest dynamiczna (w trakcie ruchu) stabilizacja kręgosłupa . Praca nad całym układem ruchu, aby polepszyć siłę, wytrzymałość, sprężystość i równowagę. Koncentracja na wykorzystywaniu odpowiednich grup mięśniowych w danej czynności, nauka czucia i korekta ustawienia prawidłowej postury ciała. Zalecane dla osób z dyskopatią szyjną i lędźwiową, rwą kulszową, bólem i drętwieniem pleców, z zespołem bolącego barku, z migreną, z drętwieniem rąk i skoliozą np. przez pracę siedzącą z pochyloną głową i skręconym ciałem- dla stomatologów, manicurzystek, pracujących przy komputerach. W poważniejszych przypadkach, prosimy skonsultować się z lekarzem prowadzącym o zgodę do ćwiczeń fizycznych.


Pilates “Dla Delikatnych” (dla seniorów i nie tylko)

​ Pilates przy bolących stawach i niskiej kondycji ogólnej. Zajęcia dla osób, które chcą ćwiczyć, ale ich ciało jest w słabszej kondycji fizycznej niż kiedyś. Osoby z dolegliwościami reumatycznymi, zwyrodnieniowymi, po urazach. Treningi odbywają się w pozycjach: siedzącej, pół-leżącej i ewentualnie leżacej ( ale na podwyższeniu). Powoli, delikatnie i z umiarem ku lepszej sprawności. Prosimy o kontakt w sprawie dostępnych terminów,


Pilates dla “Amazonek” (przed i po mastektomii )

Kobiety w trakcie leczenia onkologicznego piersi potrzebują rehabilitacji przed i po mastektomii. Wzajemne wsparcie i odpowiednie ćwiczenia, to najlepsza droga do rekonwalescencji. Rehabilitacja poprzez metodę pilates, to najbardziej przyjazna i dostępna forma dla wszystkich kobiet z "różową wstążeczką". Pilates dla Amazonek, to delikatne ćwiczenia z repertuaru pilates z modyfikacjami specjalnie dla kobiet po mastektomii. Precyzja i kontrola ruchu, symetryczna praca nad biomechaniką i zasięgiem ruchu kończyn. Nauka głębokiego i efektywnego oddechu oraz napinania i rozluźniania poszczególnych grup mięśniowych, to tylko namiastka z protokołu rehabilitacyjnego. Kilka (ale nie wszystkie) korzyści dla Amazonek ćwiczących pilates:
  • poprawa cyrkulacji limfy poprzez odpowiednie techniki oddechowe,
  • poprawa mechaniki obręczy barkowej, zwłaszcza przy bliznach tkanki i zamrożonym barku,
  • odnowa zasięgu ruchu, elastyczności, siły i wytrzymałości,
  • odnowa właściwego ustawienia ciała i balansu w pozycji pionowej,
  • zredukowanie stresu fizjologicznego i emocjonalnego.

​ Serdecznie zapraszamy, a w razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny